heroimage

Ledning och styrelse

Här hittar du kontaktuppgifter till HomeMaids ledning och styrelseledamöter. Har du frågor gällande våra tjänster, kontakta ditt närmaste HomeMaid-kontor.

Styrelse:

Mats Claesson
Styrelsens ordförande

Patrik Torkelson
Ledamot

Fredrik Grevelius
Ledamot

Andreas Gindin
Ledamot

 

Företagsledning:

Stefan Högkvist
Verkställande Direktör
Tel: 08-501 296 75
stefan.hogkvist@homemaid.se

Michaela Maier
Ekonomi- och personalchef
Tel: 035-16 15 53
michaela.maier@homemaid.se 

Cecilia Hillergren
Marknadsansvarig
Tel: 08-588 019 38
cecilia.hillergren@homemaid.se

Josefine Ullsten
Säljansvarig
Tel: 08-556 954 44
josefine.ullsten@homemaid.se

Anette Pehrsson
Kvalitetsansvarig
anette.pehrsson@homemaid.se

Susanne Moffat
Regionchef Dalarna/Sundsvall
Tel: 023-127 07
susanne.moffat@homemaid.se

Johan Kullander
Regionchef Mälardalen
Tel: 018-
johan.kullander@homemaid.se

Lena Wärmé
Regionchef Stockholm
Tel: 08-556 954 44
lena.warme@homemaid.se

Josefine Wangerås
Regionchef Göteborg och Östergötland
Tel: 031-28 27 27
josefine.wangeras@homemaid.se

Jenny Bergholtz
Regionchef Syd
Tel: 035-16 15 52
jenny.bergholtz@homemaid.se 

Presentkort som gör skillnad
Varför inte ge bort lite mer tid i vardagen till någon som du bryr dig om? Att få hjälp med städning eller fönsterputs kan betyda oerhört mycket. 

Här beställer du presentkort

 

RUT – så funkar det
Från den 1 juli 2009 gäller direktavdrag för hushållsnära tjänster. Det betyder att du bara betalar 50 procent av arbetskostnaden vid köptillfället. Du behöver varken fylla i blanketter eller kontakta Skatteverket – det fixar vi.

Läs mer

 

Välkommen Stormtrivs
Idag (31/3-2017) förvärvar HomeMaid Stormtrivs verksamhet i Lund. Vi vill passa på att välkomna både kunder och anställda till oss. Vi tror att Stormtrivs-gänget kommer att bli en bra förstärkning i regionen och att de tillsammans med vårt befintliga team kommer att kunna skapa en bättre verksamhet för både kunder och anställda. 

Vi är med i kampen mot barncancer – det är vi stolta över!

Barn och cancer hör inte ihop. Gör som vi, stöd Barncancerfonden. Tillsammans håller vi cancer borta från barn!